LUTHERiáda 2017 – „komunita sŕdc“

LUTHERiáda 2017 – „komunita sŕdc“

V Evanjelickej spojenej škole v Prešove sa 18. júna 2017 zišli deti z materskej a základnej školy 1. stupňa napriek tomu, že bola nedeľa. Neprišli sa totiž učiť, prišli aj so svojimi rodičmi stráviť príjemné popoludnie s bohatým programom.
Hneď na začiatku nás do telocvične pozývali tóny veselých pesničiek v podaní br. farára Romana Dovalu z Badína a jeho dvoch „spolukapelníčok", ktorými boli jeho usmievavé dcéry.

Žiaci EZŠ nám stručne predstavili historické fakty reformácie a jej významu. Deti si po hudobnom relaxe mohli zasúťažiť v športových disciplínach. Snažili sa od najmenších po najväčších. Motiváciou im boli nielen podpisy na kartičkách, ktoré zbierali, ale hlavne radosť z podaných výkonov. Okrem týchto športových aktivít si na svoje prišli aj tí, ktorí radi niečo tvoria v kreatívnych dielňach - vymaľovať si mohli Lutherovu ružu ako symbol našej cirkvi. Veľkým bonusom pre maličkých bol skákací hrad a pre tých trochu väčších turnaj vo vodnom futbale.

Myslím si, že rovnako ako deti, sme aj my, rodičia, mali príležitosť oddýchnuť si, porozprávať sa pri dobrom guľáši a stráviť tak spoločné chvíle, veď: ... aké dobré, aké milé je to, keď bratia spolu bývajú!“ (Ž 133,1) Preto sme veľmi vďační, že sa „Lutheriádu" podarilo zorganizovať a tešíme sa určite o rok!

Galéria k článku