V Slovenskom národnom múzeu v Bratislave na Vajanského nábreží 2 je sprístupnená výstava o nestorovi slovenskej architektúry Michalovi Milanovi Harmincovi (1869 - 1964), tvorcovi budov troch Slovenských národných múzeí a viac ako 300 stavieb rôznych typologických druhov a štýlov. Harmic je architektom aj viacerých evanjelických kostolov (napr. Pribylina, Prietrž, Bratislava - Nový kostol na Legionárskej ul., Žilina).
Spoluautorka výstavy prof. Jana Pohaničová (FA STU) sa dlhodobo venuje výskumu osobnosti a diela M. M. Harminca. Je autorkou dvoch vedeckých monografií, radu vedeckých a odborných prác a niekoľkých výstavných projektov prezentovaných doma i v zahraničí, ktoré sú venované tejto téme. Výstava potrvá do 31. mája 2020.
Michal Milan Harminc je osobnosť dvoch storočí, činorodý staviteľ so slovenským národným povedomím a nesmierne plodný architekt – to bol Michal Milan Harminc (1869 – 1964). Narodil sa slovenským rodičom v srbskej Vojvodine, pôsobil v Budapešti, vo Vysokých Tatrách a v Bratislave. Takmer tristo realizovaných stavieb ho zaradilo k najproduktívnejším stredoeurópskym architektom: v jeho ateliéri vzniklo 60 projektov kostolov, staval bežné i výnimočné stavby: od neho je napríklad najväčšie tatranské sanatórium i tri budovy Slovenského národného múzea. V budove, ktorú projektoval, podpísali Martinskú deklaráciu.Kniha je prvou ucelenou monografiou jeho diela na Slovensku. Historici architektúry Jana Pohaničová a Matúš Dulla v nej na 184 stranách s 173 farebnými, 44 čiernobielymi obrázkami a 38 pôvodnými výkresmi približujú zabudnuté príbehy jeho tridsiatich stavieb od Prietrže na Záhorí po Krásnu nad Hornádom na východe a od oravskej Rabče na severe po juhoslovenskú Šaľu. Na pozadí 19. a 20. storočia môžeme sledovať pozoruhodný životný príbeh staviteľa a architekta na jeho dlhej ceste od historizmov k moderne a funkcionalizmu.