Veríme v Lásku

Veríme v Lásku

V Dome Quo Vadis sa uskutočnila ekumenická modlitba za odstránenie nenávisti Veríme v Lásku, ktorá je Osobou a ktorá má záujem o každý život. S týmto presvedčením sme zorganizovali vo štvrtok 20. októbra 2022 v bratislavskom evanjelizačnom dome Quo Vadis spoločnú ekumenickú modlitbu, ktorou sme sa chceli postaviť proti šíreniu nenávisti a za jej odstránenie. Udalosť reflektovala nenásilným spôsobom tragické udalosti, ktoré sa v posledných dňoch odohrali v našom hlavnom meste. 

Počas podujatia sa striedali modlitbové vstupy s hudobnými. Pozvanými modlitebníkmi, ktorí tiež predniesli svoj príhovor boli rímskokatolícky kňaz z farnosti sv. Martina Jozef Pajerský a evanjelický a. v. farár z CZ Bratislava – Dúbravka Ivan Lukáč. 

Riaditeľka Domu Quo Vadis Monika Hricáková avizovala: My sme v tesnej blízkosti tých tragických udalostí, ktoré sa udiali a preto sme sa chceli takýmto spôsobom priblížiť k trpiacim ľuďom z rôznych komunít, spoločenstiev a rodín, a jednoducho vytvoriť tak spoločný priestor na modlitbu, kde sme sa chceli spojiť. Chceli sme dať najavo, že Láska je pre nás Boh a je prítomná v každej našej situácii. Aj v týchto ťažkých a tragických, kedy sa mnohí často pýtajú, že kde je Boh. Alebo, kedy sa i pojem láska častokrát vyprázdňuje, prípadne sa jej dáva iný význam. Chceli sme preto upriamiť pozornosť na to, že Láska je pre nás Osobou, ktorá je živá a v ktorú veríme. 

Na záver sme sa spoločne pomodlili Modlitbu Pánovu za obete násilia a prijali požehnanie.

Galéria k článku

Ivan Lukáč