Posolstvo solidarity z Konferencie európskych cirkví

Jeho Eminencia arcibiskup Nikitas z Thyateiry a Veľkej Británie, predseda Konferencie európskych cirkví a farár Frank-Dieter Fischbach, generálny sekretár, poslali do krajín strednej Európy svoje posolstvo sústrasti a solidarity. Prinášame vám ho v plnom znení:

"Drahé sestry a bratia, drahí priatelia,
správu o záplavách, ktoré rozpútala búrka Boris a ktoré pustošia strednú Európu, sme prijali v Konferencii európskych cirkví s veľkým zármutkom. Sme ohromení stratami na životoch a rozsahom škôd.

V mene Konferencie európskych cirkví vyjadrujeme sústrasť a modlíme sa za mladých ľudí, ženy a mužov v Rakúsku, Českej republike, Maďarsku, Rumunsku a na Slovensku, a za všetkých, ktorých sa táto udalosť akýmkoľvek spôsobom dotkla.

Sme vďační všetkým cirkvám, diakonickým organizáciám, štátom a súkromným osobám, ktoré solidárne ponúkajú pomoc a podporu na zmiernenie najväčšej núdze.

Mnohé naše cirkvi začali v týchto dňoch sláviť Čas stvorenia. Sme vyzvaní viac ako kedykoľvek predtým, aby sme si uvedomili, že ochrana stvorenstva a angažovanosť proti klimatickým zmenám sú v tomto období prioritou.

Nech Pán Boh prijme duše zosnulých, prináša útechu a uzdravenie zraneným a posilňuje rodiny a priateľov, ktorých sa táto tragédia dotkla.

V Kristovi,
arcibiskup Nikitas z Thyateiry a Veľkej Británie a