V septembri rokoval aj Mediálny výbor ECAV

Vo štvrtok 16. septembra 2021 o 17:00 sa uskutočnilo online stretnutie Mediálneho výboru ECAV na Slovensku Po letnej prestávke a po úvodnej modlitbe sa členovia MV vrátili k poslednej zápisnici z júna a v programe bola aj diskusia a úzka spolupráca s novovznikajúcim Edukačno-misijným centrom..

Snahou MV je povzbudiť vedenie cirkvi k obráteniu sa na MV v prípade potreby odkomunikovania dôležitých otázok a tém.

Synoda schválila pre potreby Mediálneho výboru na rok 2021 sumu 10 000€. Časť investície bude vložená do mediálneho monitoringu. Aktuálne hľadajú členovia najlepšie riešenie.

Členovia MV načrtli potrebu pripraviť diskusiu vedenia cirkvi o výsledkoch rokovania uplynulej Synody ECAV. P

rojekt „Digitálna cirkev“, ktorého snahou bolo mediálne vzdelávanie ordinovaných aj neordinovaných členov ECAV budú členovia MV transformovať dospolupráce s EMC. Členovia MV pripravia pre potreby EMC zoznam a popis možných školení pre členov cirkvi, ktoré môžu byť zaradené do základnej ponuky od roku 2022.

MV plánuje stretnutie mediálnych koordinátorov zo seniorátov. Hlavnou snahou je informovať o svojich aktuálnych vlastných seniorátnych aktivitách v mediálnej oblasti- inšpirovať sa navzájom a rovnako informovať sa navzájom o akciách a podujatiach v rámci ECAV.

Z diskusie o spolupráca medzi MV a EMC vyplynula potreba pripraviť videá alebo upútavky na jednotlivé školenia, vybrať cca. 5 školení ročne, ktoré budú posunuté na celoslovenskú úroveň, potreba vlastného webu a LOGA EMC a zaujímavým prvkom by bol aj platený obsah- nahraté videá so školeniami dostupné kedykoľvek.