Karneval v EZŠ Zlatice Oravcovej ukončil fašiangy

Karneval v EZŠ Zlatice Oravcovej ukončil fašiangy

Evanjelická základná škola Zlatice Oravcovej si posledný deň pred Veľkonočným pôstom užila v príjemnej atmosfére plnej radosti, detského smiechu a farieb. Vo vzduchu okrem výbornej vône z jedálne bolo cítiť dobrú náladu, porozumenie a lásku k deťom.

“V týchto dňoch končia fašiangy a my organizujeme karneval aj z dôvodu, že prvý polrok školského roka je pre deti vždy náročný. Jeseň, povianočné obdobie, ten návrat po novom roku, kedy ich naozaj hneď čakajú veľké opakovania, skúšanie, testovania. Tlak na deti je samozrejme veľmi veľký a je skvelé na odreagovanie urobiť takúto aktivitu mimo vzdelávacích činností,” uviedol Radomír Leicher, riaditeľ EZŠ Zlatice Oravcovej. 

Evanjelická základná škola je známa nielen svojim profesionálnym prístupom k vzdelávaniu, ale dáva si záležať aj na pocitoch detí. “Zabávať sa v škole treba, škola nie je len na učenie, ale aj na to, aby sa tu deti dobre cítili, preto sú takéto aktivity veľmi potrebné, či už karneval, alebo si robíme "Apple day" (redakčná poznámka: jablkový deň), filmový deň a tak ďalej,” povedala pedagogička Stanislava Szitanková. Aktivít majú neúrekom pre všetky deti. Škola je otvorená všetkým žiakom bez rozdielu. 

Na karnevalovú zábavu mali veľké plány. “Samozrejme, bude to zábava, to znamená tanec, tanec, tanec, kým budeme vládať, ale máme aj rôzne súťaže, ako napríklad balónikový tanec, prenášanie lentiliek na vidličke, vyťahovanie cukríkov do pusy za pomoci jazýčka a rôzne iné,” prezradila Szitanková. 

Karneval vyhrali všetky deti za ochotu, že si doniesli farebné a nápadité masky. “Tie masky sú veľmi zaujímavé, maminky a ockovia si vždy dajú záležať a to je naozaj super,” dodal riaditeľ školy.

Fašiangy skončili a vytancované deti sa môžu pomaly pripravovať na štyridsať dňový pôst. Veď aj ten je súčasťou kresťanského života.

Galéria k článku

Jarmila Szepessyová