Reformačný týždeň v Bardejove

Od slova Božieho k spoločenstvu cirkvi

24.-31.10.2021, Bardejov

Od nedele 24. 10. do Pamiatky reformácie 31.10. sa v Cirkevnom zbore Bardejov venujú odkazu reformácie pre dnešok v rámci Reformačného týždňa. Nesie sa v znamení motta: Od slova Božieho k spoločenstvu cirkvi. Stretnutia sa konajú online rôznou formou. Nedeľné večierne a služby Božie v nedeľu sú prenášané v priamom prenose, programy od utorka do soboty vždy večer cez sociálne siete.

Počas reformačného týždňa sa budú venovať rôznym témam.

Úvodná nedeľná večiereň pripomenula základné východisko života viery – Božie slovo. Nad odkazom z Lukášovho podobenstva sa môžeme zamýšľať, čo to pre nás znamená, že aj my máme k dispozícii „Mojžiša a prorokov“ – Počúvame ich? (J. Velebír)

Utorková téma sa venuje službe blížnym, diakonii, z pohľadu Martina Luthera pod provokatívnym Lutherovým názvom Všeobecné mníšstvo. Téma je doplnená návrhom na jednu z možných foriem diakonickej práce.  (M. Grega)

Streda je venovaná pohľadu do rodín v duchu aktuálnej témy, aké výzvy a nebezpečenstvá prinášajú do rodinného života súčasné médiá. Sú cestou k slobode, alebo k otroctvu? (Martin Viglaš)

Vo štvrtok sa pozornosť zamerala na sté výročie zriadenia ECAV na Slovensku. Niekoľko príbehov ponúka možnosť pozrieť sa na obraz dejín našej cirkvi za posledných sto rokov, ako na čas veľkých zápasov aj veľkého požehnania. (J. Velebír)

Piatok je zaostrený na dorast a mládež. Aj téma pre túto skupinu bude zameraná na Bibliu: Na slovíčko o Slove. (S. Sabol)

Sobota je hudobným pozdravom, pozvánkou na vyvrcholenie programu v nedeľu.

Nedeľná detská besiedka pozýva deti sledovať pútavý Príbeh odvážneho doktora Martina. (A. a J. Velebírovci)

Hlavným nedeľným programom sú slávnostné služby Božie na Pamiatku reformácie z kostola v Bardejove. Záver programu bude v nedeľu na večerných službách Božích s témou : Cirkev, spoločenstvo veriacich a jej misijné poslanie.  (M. Grega)

Programy sú k dispozícii na facebooku ECAV Bardejov a YouTube CZ ECAV Bardejov.

Reformačný týždeň je prejavom toho, že aj v ťažších okolnostiach, ktoré život prináša netreba rezignovať, ale stále treba využiť tie možnosti pre život, ktoré Pán Boh ponúka a o to sa s vďakou voči Nemu snažíme.