Pamätník obetí komunistického režimu z Liptova

Pred rektorátom Katolíckej univerzity v Ružomberku bol 23. 11. odhalený pamätník obetí komunistického režimu z Liptova. Odhalili ho prorektorka Katolíckej univerzity v Ružomberku Markéta Rusnáková a predseda KPVS Peter Sandtner.

Následne k nej položili vence za asistencie čestnej stráže zo 62. spojovacieho práporu Ružomberok: primátor Mesta Ružomberok Ľubomír Kubáň, prorektorka KÚ Markéta Rusnáková, vojenský dekan ÚSTREPS mjr. Ľubomír Kordoš, predseda územnej organizácie ZVOS plk. Ján Gejdoš, predsedníčka RP PV-ZPKO Ružomberok Mária Šidová a predseda KPVS Peter Sandtner.

Príhovory predniesli M. Rusnáková, Ľ. Kubáň, M. Šidová a ústredný tajomník KPVS Igor Chovan, rodák z Hubovej, ktorý priblížil príbeh svojho popraveného strýka Tomáša Chovana. Vdova po príslušníkovi PTP Štefánia Tarajová predniesla báseň politického väzňa Ladislava Záborského, ktorú vytvoril vo väzení v Ružomberku.

Program zakončili modlitbou mjr. Peter Halkoci, väzenský dekan v Ružomberku za Ordinariát OS a OZ SR a Katolícku cirkev a mjr. Ľubomír Kordoš, vojenský dekan na Akadémii OS M. R. Štefánika v Liptovskom Mikuláši za ÚSTREPS a Evanjelickú cirkev a. v. na Slovensku. Prítomná bola aj konseniorka Liptovsko-oravského seniorátu ECAV Zuzana Brdiarová.

Videozáznam:

KPVS