Mediálny výbor spúšťa darcovský program

V stredu, 8. novembra 2023 podvečer, sa uskutočnilo piate online stretnutie Mediálneho výboru ECAV na Slovensku za uplynulý rok. Prítomní boli siedmi členovia a ako hostia brat František Korečko a sestra generálna dozorkyňa, Renáta Vinczeová. Po úvodnej modlitbe brata Mišinu sa začala diskusia, ktorej hlavnou témou bol darcovský program (aktívne financovanie cirkvi).

V pôvodnom pláne bolo vybrať 5 oblastí, ktoré ponúkneme evanjelickej verejnosti a ochotný darca si bude môcť vybrať, ktorú oblasť podporí. Táto myšlienka sa týkala najmä dlhodobého darcovstva, širších tém a pravidelnej, mesačnej podpory, ktorá nie je v našej cirkvi na celoslovenskej úrovni zažitá, hoci ochota podporovať dobré ciele určite je. Preto sa členovia MV ECAV zhodli na príprave krátkodobého darcovstva.

Spoločnou snahou bolo, aby kampaň a aj jej jednotlivé časti, mali reálny prínos pre celú ECAV- mali by obsiahnuť témy rezonujúce v spoločnosti. Po diskusii sa členovia MV ECAV zhodli na troch projektov (z jednotnej- mediálnej oblasti), na ktoré budeme zbierať po 1 000 € v rámci časového obdobia: Advent/Pôst 23/24
  1. Dokumentárny cyklus v RTVS „Nezlomení“
  2. Virtuálne prehliadky artikulárnych kostolov
  3. Ranné zamyslenia: „Počúvajte Slovo Božie“
Všetky bližšie informácie nájdu záujemcovia na webovej stránke https://www.evanjelici.sk/

Veríme, že naše spoločné aktivity budú povzbudením pre mnohých. Poďme spoločne robiť veci lepšie, oslovovať verejnosť a klásť pred seba stále vyššie ciele. Digitalizácia našich artikulárnych kostolov, televízny cyklus rozhovorov o dôležitej téme v RTVS a obľúbené ranné zamyslenia vo vyššej kvalite. To všetko dokážeme vďaka vašej pomoci a podpore. ĎAKUJEME.