Generálny biskup Ivan Eľko sa stretol s krajinským biskupom Frankom Otfriedom Julym

„Všetko má svoj čas a každé počínanie pod nebom má svoju chvíľu“. Tento verš z knihy Kazateľ, vyjadruje výstižne aj toto dlhšiu dobu plánované stretnutie biskupov partnerských cirkví ECAV na Slovensku a Evanjelickej krajinskej cirkvi vo Wüttembersku (ELKW).

Čas dozrel a v piatok 29. októbra 2021 pozval krajinský biskup Frank Otfried July generálneho biskupa Ivana Eľka do svojej biskupskej rezidencie v Stuttgarte. Cieľom stretnutia bolo vzájomné spoznanie sa a rozhovor o aktuálnej situácii.

Krajinský biskup July sa vyjadril, že počas svojej biskupskej služby mal možnosť a príležitosť navštíviť Slovensko a našu cirkev viackrát. V júli 2022 mu končí mandát v tejto funkcii. Krajinská synoda bude voliť z troch kandidátov.

Generálny biskup Ivan Eľko zdôraznil výzvy, akým čelí biskup July od nástupu do svojej funkcie. I napriek týmto výzvam však nič nestráca zo svojej dobrosrdečnosti a každému dopraje to, čo mu patrí. Má svoje vízie, ktoré sú dôležitým pohonným motorom a ktoré každodenne uskutočňuje.

Aj tento čas bol požehnaním pre všetkých zúčastnených a ďakujeme Pánu Bohu za jeho vzácnu prítomnosť a ochranu na cestách. Nech je požehnané meno Hospodinovo od vekov až na veky!