Evanjelický kostol má už 25 rokov

V nedeľu 14. novembra 2021 si Dudinskí evanjelici pripomenuli na slávnostných bohoslužbách 25 rokov od posvätenia kostola a rovnako vznik Dudinského evanjelického a. v. cirkevného zboru. Slávnostným kazateľom bol biskup Západného dištriktu ECAV na Slov., Mgr. Ján Hroboň. Počas služieb Božích sa spomínalo na obdobie po roku 1989, keď evanjelici a rovnako aj rímsko-katolícky veriaci v Dudinciach mali obrovskú túžbu zrealizovať si svoje sny a postaviť si svoj kostol.

Základný kameň evanjelického kostola bol posvätený na 1. sviatok svätodušný v roku 1992, na jeseň toho istého roku sa začalo s jeho výstavbou a 9. novembra 1996 bol slávnostne posvätený. V ten deň vznikol aj Evanjelický cirkevný zbor v Dudinciach, dovtedy Dudinskí evanjelici patrili do CZ Terany. Všetci prítomní v chráme ďakovali Pánu Bohu za obrovské požehnanie, ktoré sme mohli prijať počas uplynulých 25 rokov. Rovnako za množstvo aktivít, ktoré sa vďaka nášmu Pánovi zrealizovali. Určite máme mnohí ešte v pamäti napr. prácu a účinkovanie detí a mládeže v spevokole Ďatelinky, ktorých spev potešil srdcia veriacich po celom Slovensku i v zahraničí.
Želáme si, aby kostol aj naďalej slúžil obyvateľom Dudiniec, ako aj všetkým jeho návštevníkom, k načerpaniu duchovných síl v spoločenstve veriacich ešte dlhé, dlhé roky.