8 kaplánov sa posunulo vo svojej službe

V dňoch 8.-12. septembra 2024 sa v MEMC Ichthys vo Veľkom Slavkove stretli 8 kapláni pôsobiaci v ECAV na Slovensku na spoločnom vzdelávaní. Stretnutie bolo bohaté na informácie z rôznych oblastí praktickej služby v našej cirkvi.

V nedeľu večer sme začali predstavením aktivít EMC ECAV, ktoré nám predstavila sestra tajomníčka Eva Trepáčová. Na ďalší deň sme sa zúčastnili SPK LOS v Liptovskom Hrádku - Dovalove. Inšpiratívnou prednáškou poslúžil vzácny hosť Richard Nágypal. Následne sme mali možnosť pristúpiť k spovedi a Večeri Pánovej, ktorú prislúžil brat biskup VD Peter Mihoč. Po krátkej prestávke sme sa presunuli do CZ Hybe, kde nám miestny brat farár Stanislav Grega inšpiratívne predstavil aktivity cirkevného zboru a misijné plány do budúcnosti.

V nasledujúcich dňoch sme sa počas vzdelávania venovali nasledovným témam: Výučba konfirmácie v 21. storočí (Majo Lajda a Marián Kaňuch), pastorálna starostlivosť o zomierajúcich (Ján Molčan), príprava kazuálnych kázní (M. Horák) a metódy a stratégie vo vyučovaní náboženstva (Jana Ďuranová).

Z jesenného vzdelávania si odnášame množstvo vedomostí a veríme, že aj praktických zručností. Ďakujeme Pánu Bohu za možnosť posúvať sa v našej službe a sestre konseniorke Kataríne Hudákovej, ktorá vzdelávanie pre nás pripravila.