Zomrela Ivetka Potočná

Oznamujeme evanjelickej verejnosti, že naša kolegyňa, spolusestra, kamarátka - ale tiež manželka, mama a stará mama - Iveta Potočná r. Balátová, včera 10. augusta 2024, odovzdala svojho ducha Stvoriteľovi. Stalo sa tak po niekoľkomesačnej ťažkej chorobe.

Ivetka pracovala na Generálnom biskupskom úrade od 15. apríla 2016 ako personalistka. Bola výbornou kolegyňou, zodpovednou pracovníčkou a priateľským, milým človekom. Odišla v 62. roku života. Bude nám veľmi chýbať.

Sme Pánu Bohu vďační za jej priateľstvo a za roky práce, ktoré venovala nášmu úradu a duchovným našej cirkvi. O to viac nás bolí jej odchod.

Vyjadrujeme úprimnú sústrasť jej manželovi Milošovi, deťom Dagmar a Radoslavovi so svojimi najbližšími, ako aj ostatnej rodine.

,,(Hospodine,) Keby som kráčal hoci temným údolím, nebojím sa zlého, lebo Ty si so mnou. Tvoj prút a Tvoja palica ma potešujú."

Aj Ivetke sa dostalo duchovného potešenia v jej temnom údolí, keď na jej žiadosť ju pred niekoľkými dňami navštívil br. generálny biskup, aby ju potešoval Božím slovom a prislúžil jej spoveď a sviatosť Večere Pánovej. Posilnená Božou milosťou vykročila tak v ústrety nebeskému domovu.

S Ivetou Potočnou sa v nádeji vzkriesenia a večného života lúčia:

Predsedníctvo Evanjelickej cirkvi a. v. na Slovenku;
Riaditeľ a všetci zamestnanci (i bývalí) Generálneho biskupského úradu ECAV

Pohreb sa uskutoční na Martinskom cintoríne, v piatok, 16. augusta 2024 o 10.00 hod.