Kondolencia pri úmrtí brata Milana Kubíka

So smútkom, aj s vďakou oproti Pánu Bohu za život za život venovaný službe cirkvi a službe zvestovania Božieho slova, sme prijali správu, že dňa 16.10.2024 si Pán života a smrti odvolal spomedzi nás brata farára vo výslužbe Milana Kubíka. Br. farár sa narodil dňa 6. februára 1930 v Novom Meste nad Váhom. Tohto roku sa teda dožil požehnaných 94 rokov.

Brat farár Milan Kubik po svojej ordinácii v Bratislave 19.07.1953, pôsobil v duchovnej službe našej cirkvi ako kaplán v Trenčíne a neskôr v Bratislave. V roku 1957 sa stal zborovým farárom v Starej Turej, kde vykonával pastoračnú službu až do odchodu na dôchodok v roku 2004, teda 47 rokov. V deväťdesiatych rokoch bol zvolený za seniora Považského seniorátu a začas bol administrátorom biskupa Západného dištriktu. Ako dôchodca žil v jeho rodnom meste. Jeho milovaná manželka Vilma zomrela po 66 ročnom manželstve v roku 2021. Spolu vychovali tri dcéry, ktoré svojich rodičov s láskou doopatrovali.

Za službu brata farára Milana Kubika a za jeho prácu v našej Evanjelickej cirkvi a. v. na Slovensku,
sme Pánu Bohu vďační. Mnohí si spomínajú na jeho láskavú povahu, oslovujúce kázne a nádherný spev. Celej smútiacej rodine a všetkým, ktorí sú jeho skonom dotknuti, vyslovujeme úprimnú sústrasť. Nech Pán Ježiš posilňuje a teší všetkých, ktorí na jeho službu s vďačnosťou spomínajú.

Posledná rozlúčka so zosnulým sa bude konať dňa 21. októbra 2024 v evanjelickom kostole v Novom Meste nad Váhom o 13.00 h.

Okúste a spoznajte, že dobrý je Hospodin! Blahoslavený je muž, ktorý dúfa v Neho! (Žalm 44, 9)