Ivan Eľko bol zvolený za generálneho biskupa ECAV

V Bratislave sa dnes, 20. septembra 2024 stretla sčítacia komisia, ktorá po otvorení doručených obálok z cirkevných zborov ECAV na Slovensku spočítala výsledky hlasovania volieb na funkciu generálneho biskupa ECAV na Slovensku.

Generálne presbyterstvo ECAV na Slovensku berie na vedomie výsledky sčítania hlasov vo voľbách generálneho biskupa ECAV na Slovensku: celkový počet voličov 13 088 (volebná účasť 6,74%). Počet hlasov pre kandidáta Ivana Eľka 10 744 (82,09%), počet neplatných hlasov/nehlasovali 2 344 (17,91%).

Generálne presbyterstvo ECAV vyhlasuje výsledky volieb, v ktorých kandidát Ivan Eľko získal potrebnú 3/5 väčšinu prítomných členov volebných konventov pri jednom kandidátovi a konštatuje, že Ivan Eľko bol zvolený za generálneho biskupa ECAV na volebné obdobie 2024 – 2030.

Zvolenému bratovi biskupovi Ivanovi Eľkovi srdečne blahoželáme a prajeme mu hojnosť Božieho požehnania, Božej múdrosti a Božie vedenie v Jeho službe pre dobro celej Evanjelickej cirkvi a. v. na Slovensku.