MISIJNÉ PODUJATIE OSLOBODENÍ BOŽOU MILOSŤOU

V ECAV na Slovensku v rámci prípravy na 500. výročie reformácie sa organizujú viaceré podujatia na úrovni cirkevných zborov, seniorátov dištriktov, cirkevných škôl, rôznych spoločenstiev a účelových zariadení. Pokiaľ ide o celocirkevné akcie, nimi sa opakovane zaoberá generálne presbyterstvo. Viaceré projekty už boli schválené a realizujú sa, ďalšie sa ešte len pripravujú.
Medzi celocirkevné projekty patria:

• 10-ročný projekt prípravy Lutherova dekáda
• 500 stromov reformácie v ECAV na Slovensku
• Putovná výstava 500 rokov reformácie v ECAV na Slovensku
• Pamätná medaila k 500. výročiu reformácie
• Logo 500. výročia reformácie
• Propagačné predmety k 500. výročiu reformácie (pamätné mince, pohľadnice, tričká)
• Študijné cesty Po stopách Martina Luthera
• Svetlo do tmy
• Peši po stopách reformácie na Slovensku
• Publikačné výstupy k 500. výročiu reformácie z Tranoscia
• Celocirkevná on line evanjelizačná akcia
• Ofery a zbierky určené pre opravu kostola vo Wittenbergu a oslavy 500. výročia reformácie u nás
• História vyšitá v obrazoch
• 500 protestanských škôl oslavuje 500 rokov reformácie
• Podpora 500 školákov v Afrike

Na ostatnom zasadnutí Generálneho presbyterstva ECAV na Slovensku z 4. decembra 2015 bol schválený celocirkevný misijný projekt „Oslobodení Božou milosťou“, ktorým by sme chceli v ECAV zastrešiť a dôstojným spôsobom zavŕšiť oslavy 500. výročia reformácie v našej cirkvi.

Viac informácií o misijnom projekte nájdete tu.