Slovensko-srbský misijný letný tábor 2

CZ ECAV Podlužany pripravil aj tento rok pokračovanie projektu vzájomnej spolupráce a evanjelizácie detí nielen doma, ale aj cez hranice. Po požehnanom minuloročnom – prvom medzinárodnom tábore mali deti z náhradných rodín zo Srbska opäť možnosť prežiť týždennú táborovú atmosféru s deťmi z CZ Podlužany.
Tento rok sme túto možnosť poskytli pre 38 detí. Celkový počet účastníkov zo Srbska bol 47 a celkový počet účastníkov tábora 90. Hlavná téma týždňového pobytu v zariadení Horský hotel Akademik v Račkovej doline znela: „Veľké egyptské dobrodružstvo“. Každý deň sprevádzalo pútavé vyučovanie o živote biblického Jozefa, ktorý v každej situácii svojho života dôveroval Pánu Bohu a to sa mu stalo veľkým požehnaním. Popri hlavných témach a ranných skupinkách bol pripravený i bohatý športový a spoločenský program, tvorivé dielne, návšteva jaskyne, Tarzánie, bowlingu, plavárne i Vysokých Tatier.

Tohtoročný medzinárodný biblický tábor nadviazal na vzťahy, ktoré sa medzi srbskými a slovenskými deťmi vytvorili už minulý rok a vďaka vymoženostiam dnešnej doby boli neustále živé. Ako srbské, tak rovnako slovenské deti sa na svojich kamarátov tešili celý rok.

Celú skupinu zo Srbska sme aj tento rok pozvali s tým, že im celý táborový pobyt na Slovensku uhradíme – ako deťom, tak aj ich vedúcim. Ďakujeme za podporu nemeckej partnerskej cirkvi, domácej cirkvi, organizáciám i jednotlivcom za finančnú podporu nášho projektu. Bez tejto pomoci by sme našich hostí nedokázali prijať. Nadovšetko vďaka patrí Pánu Bohu za Jeho ochranu a požehnanie. Cez Jeho milosť smieme prežívať krásne chvíle a vzácne momenty, akým bol aj tohtoročný druhý srbsko-slovenský letný tábor.