Rozlúčka s prázdninami v Príbovciach

V pondelok 27. 8. 2012 Cirkevný zbor ECAV Príbovce v spolupráci so Spoločenstvom evanjelickej mládeže (SEM) usporiadal príjemné popoludnie pre všetky deti z okolia pod názvom „Rozlúčka s prázdninami“.
Miestny cirkevný zbor poskytol farské priestory, ako aj záhrady a bývalý školský dvor. Ochotné sestry napiekli množstvo dobrých koláčov a brat dozorca uvaril chutný kotlíkový guľáš.

Do organizácie sa aktívne zapojili aj brat farár Marek Szabó s manželkou Zuzanou a domáci mládežníci, ktorí nechýbajú pri žiadnej akcii organizovanej v cirkevnom zbore. Hlavnú ťarchu zabezpečenia všetkého potrebného nieslo Spoločenstvo evanjelickej mládeže a jeho neoceniteľný tím, ktorý pripravil pre deti bohatý program.

Deti si počas popoludnia mohli vypočuť a pozrieť biblický príbeh, ktorý bol prerozprávaný a zahraný bábkovými postavičkami v improvizovanom bábkovom divadle. Mali možnosť si zaspievať množstvo piesní, zúčastniť sa rôznych súťaží, ako skok vo vreci, maľovanie na chodník a zahrali si futbal. Deti využili aj niekoľko nafukovacích atrakcií na spontánnu detskú zábavu.

Deti a ich rodičia prežili skvelé popoludnie vo vzájomnom spoločenstve, v ktorom sa zišlo 50 detí a vyše 20 rodičov. Veríme, že o rok sa budú môcť z Božej milosti znova stretnúť.

V nedeľu 2. 9. 2012 na službách Božích v miestnom chráme poslúžil zvesťou slova Božieho nový seniorálny kaplán Turčianskeho seniorátu brat Daniel Beňuch, novokňaz, ktorý 28. 7. 2012 zložil ordinačný sľub v Ev. a. v. kostole v Michalovciach. Počas služieb Božích požehnal všetkým školopovinným deťom, učiteľom a tým, čo majú niečo spoločné so školstvom. Poprial im do nového školského roka 2012/2013 hodne úspechov a Božieho požehnania.