Požehnané stretnutie konfirmandov TAS

Posledný júnový víkend 26. − 28. 6. 2015 sa 12 konfirmandi zo štyroch cirkevných zborov Tatranského seniorátu (Iliašovce, Spišská Belá, Švábovce a Levoča) zišli v Poprade-Veľkej pod vedením zborových farárok Eriky Pospíšilovej z Iliašoviec a Evy Germanovej zo Spišskej Belej.
Celý víkend sa niesol v znamení témy „Som IN alebo OUT?“. V piatok večer na základe podobenstva o desiatich pannách brat farár z Popradu Michal Findra konfirmandom priblížil, aké je dôležité byť „IN“ v spoločenstve cirkvi s vierou v srdci a nezostať „OUT“ , teda mimo, za zatvorenými dverami. Sobotňajší text o Nikodémovi im poukázal na ďalšie dôležité veci: na to, aké je nevyhnutné nájsť v sebe odvahu prísť za Ježišom – do spoločenstva cirkevného zboru, pýtať sa, hľadať Ho, kým čas Božej milosti trvá. Viaceré zaujímavosti domáceho cirkevného zboru v Poprade- Veľkej konfirmandom po sobotňajšej opekačke pútavo priblížil Jozef Vereščak.

Bohatý program Božieho slova, modlitieb, hier, súťaží, tvorivej práce i opekačky spojil konfirmandov. Dal im príležitosť upevniť svoj vzťah s Pánom Ježišom. Zároveň im priniesol možnosť lepšie sa navzájom spoznať a nadviazať nové priateľstvá.

Vďaka Ti, Bože, za tieto vzácne chvíle!