„Leonard Stöckel. Život a dielo“

Cirkevný zbor ECAV Bardejov k dvom tohtoročným výročiam bardejovského reformátora, pedagóga, teológa a humanistu Leonarda Stöckela (1510 - 1560) vydal knihu doc. Andreja Hajduka Leonard Stöckel. Život a dielo.
Knihu uviedli 30. októbra 2010 na záver organového koncertu Anny Predmerskej brat farár Ján Velebír a brat zborový dozorca Jaroslav Foľta, ktorí Anne Predmerskej venovali uvedenú knihu ako prvej. Ďalšie výtlačky knihy venovali prítomným členom Predsedníctva ECAV na Slovensku - bratovi generálnemu biskupovi Milošovi Klátikovi a bratovi generálnemu dozorcovi Pavlovi Delingovi.

Ide o 2. vydanie knihy, nakoľko jej 1. vydanie vyšlo na EBF UK v roku 1999 len v náklade 250 kusov. Preto CZ ECAV Bardejov dielo vydal v upravenej knižnej podobe a doplnené farebnými fotografiami, a to v náklade 1000 ks. Vďaka podpore z fondu "Hoffnung fur Osteuropa", ako povedal brat farár Velebír, knihu bezplatne venujú všetkým našim evanjelickým cirkevným školám.

O histórii vzniku knihy a význame Leonarda Stöckela pre Slovensko porozprával brat doc. Andrej Hajduk počas druhého dňa osláv v Bardejove, keď bola kniha ešte raz slávnostne uvedená počas vernisáže výstavy Sakrálna architektúra ECAV na Slovensku v rokoch 1990 - 2010. Na záver sa uskutočnila i autogramiáda autora.