V Petržalke otvorili výstavu VZŤAHY

V nedeľu 26. 9. 2010 v Ev. kostole Sv. Trojice v Petržalke v rámci slávnosti Poďakovania za úrody zeme konala aj vernisáž putovnej výstavy pod názvom VZŤAHY na tému „Kresťanská kultúra bola, je i bude súčasťou života Slovenska“.
Svoje obrazy tu vystavuje dvanásť slovenských výtvarníkov: Mária Bidelnicová, Jozef Cesnak, Lucia Černecká, Zuzana Klasová, Janka Krivošová, Ľubica Malovecká, Miloš Prekop, Ladislava Snopková, František Tomík, Jaroslav Uhel, Emília Urbanová a František Wona.

Výstavu pripravila spoločnosť ARTEM s podporou Ministerstva kultúry a cestovného ruchu SR a v spolupráci s Evanjelickou cirkvou augsburského vyznania na Slovensku a evanjelickým cirkevným zborom v Bratislave-Petržalke v rámci Roka kresťanskej kultúry na Slovensku 2010.

Po skončení služieb Božích a prehliadke vystavených diel sa v zborovom dome konalo milé posedenie spojené s besedou, kde kurátor výstavy PhDr. Ľuboslav Moza vysvetlil zámer výstavy, do ktorej vytvorilo svoje diela 12 z oslovených výtvarníkov. Jedna z nich – prof. Janka Krivošová - sa osobne vyznala zo svojej lásky k umeniu a Bohu a osvetlila cestu, ako vznikajú jej obrazy. Do besedy sa podnetne zapojili aj domáci veriaci a sestra farárka Gabriela Kmošenová, ktorá na záver všetkým poďakovala.

Výstava VZŤAHY v Petržalke potrvá do 10. októbra 2010, keď sa tomto cirkevnom zbore budú konať ZBOROVÉ DNI.

● ● ●

V rámci týchto zborových dní vás pozývame do filiálky v RUSOVCIACH na duchovno-kultúrny program v sobotu 9. 10. o 17.00 hod. v Kultúrnom dome v Rusovciach, kde vystúpi skupina HMLA z Hanušoviec a domáca mládežnícka kapela.

V nedeľu 10. 10. o 10.45 hod. v Ev. kostole v Rusovciach, ktorý požehnane slúži už 180 rokov, bude na slávnostných službách Božích kázať brat farár Ján Grešo z CZ ECAV Bratislava.

O 17.00 hod. bude v Ev. kostole Sv. Trojice na Strečnianskej 15 v Bratislave-Petržalke uvedená duchovná opera Víťazoslava Kubičku EVANJELIUM PODĽA JÁNA.

● ● ●

Od 17. októbra 2010 bude výstava VZŤAHY sprístupnená v Evanjelickom kostole v Modre-Kráľovej, kde sa pri príležitosti slávnosti pamiatky posvätenia chrámu 7. novembra 2010 bude konať jej slávnostná derniéra.

V novembri 2010 výstavu uvidíte v Evanjelickom kostole v Trnave, Nám. SNP 7.

V decembri 2010 bude výstava inštalovaná v talianskom Porto Sant´ Elpidio.

V roku 2011 bude táto putovná výstava slovenských výtvarrníkov inštalovaná aj na ďalších miestach na území Slovenska.