Spevokoly BAS sa stretli v Šamoríne

V nedeľu 15. júna 2014 – už tradične na Trojicu - sa spevokoly Bratislavského seniorátu stretli na každoročnej prehliadke zborového spevu. Tento rok bol hostiteľom stretnutia cirkevný zbor v Šamoríne.
Všetkých zúčastnených za cirkevný zbor privítala sestra farárka Jana Fördös.

Na stretnutí sa predstavilo sedem spevokolov. Zazneli skladby od klasických piesní z Evanjelického spevníka cez tradičné židovské Cadik katamar až po spirituály. Zvláštnym zoskupením, ktoré sa tentoraz zúčastnilo na tejto prehliadke, bol spevokol Ústredia ekumenickej pastoračnej služby v OS SR a OZ SR.

Pred záverom informovala sestra farárka Lenka Sedláčková z Horných Zeleníc o prebiehajúcej humanitárnej pomoci, ktorú ich zbor organizuje pre partnerský zbor ECAV Bijelina a Šíd v Bosne a Hercegovine. Dobrovoľná zbierka zo stretnutia spevokolov pôjde na tento účel.