Organový recitál A. Predmerskej-Zúrikovej

Obohatením života v CZ ECAV Bratislava-Petržalka bol organový koncert, ktorý sa uskutočnil 21. marca v rámci Dňa organa v deň 325. výročia narodenia J. S. Bacha. A. Predmerská-Zúriková predniesla 4 náročné skladby z Bachovej tvorby.
Ako v úvodnom príhovore povedal brat farár Ján Kolesár, J. S. Bach bol nielen svetoznámy skladateľ, ale nie každý vie, že vo svojej dobe to bol výborný protestantský kantor a organista, takže my evanjelici môžeme byť na neho zvlášť hrdí. Brat farár prirovnal organ – kráľovský hudobný nástroj s množstvom píšťal rôznej dĺžky a hrúbky - k cirkvi zloženej z množstva ľudí rôznych kvalít: len ich vzájomnou súčinnosťou vzniká výsledný súlad a podmanivý efekt.

Anna Predmerská-Zúriková patrí k najvýznamnejším slovenským interprétom organových diel. Je žiačkou Ivana Sokola, Ferdinanda Klindu a Kamila D`Hoogheho, nositeľkou ceny Franza Kafendu za interpretáciu. Spolupracuje s hudobnmými vydavateľstvami a je vyhľadávanou hráčkou na rôznych koncertoch doma i v zahraničí. Od roku 1990 pôsobí aj na Evanjelickej bohosloveckej fakulte a v rokoch 2004 – 2008 bola prodekankou Univerzity Komenského.

Vynikajúci koncert doc. Anny Predmerskej-Zúrikovej potešil početných návštevníkov nielen z nášho cirkevného zboru. Sme veľmi radi, že sme v našom kostole mali príležitosť zažiť jej interpretačné majstrovstvo.