Nové CZ spevokolu LAUDATE

Na 1. slávnosť svätodušnú 12. júna 2011 sa po slávnostných službách Božích v Chráme Svätej Trojice v Bratislave-Petržalke konalo v zborovom dome pri chráme predstavenie nového CD zborového spevokolu Laudate.
„Spievajte Hospodinu novú pieseň, spievaj Hospodinu, celá zem!“

Týmito slovami žalmu sa začína CD duchovných piesní, ktoré naspieval spevokol LAUDATE z petržalského cirkevného zboru. Názov CD aj spevokolu vychádza z latinského „laudate omnes gente“, čo v preklade znamená „chváľte Ho všetci ľudia“. Teda spievať na oslavu Božiu, vyvyšovať a velebiť Božie meno je duchovným krédom spevokolu.

Preto sa toto CD začína rovnomennou piesňou a obsahuje 17 piesní, ktoré sú vybrané tak, aby zahŕňali celý cirkevný rok. Piesne a čítané slovo Božie na CD majú prispieť k duchovnému obohateniu každého poslucháča, k chvále a dobrorečeniu Božieho mena, k Jeho oslave.

Zborový spevokol už dlhé roky vedie sestra dirigentka Zlatica Klátiková. Na práci spevokolu sa významnou mierou podieľa skúsená hlasová pedagogička Lukrécia Bílková.

Hlavným zameraním spevokolu LAUDATE je interpretácia duchovno-sakrálnych skladieb, ktoré odznievajú predovšetkým v našom chráme počas služieb Božích a pri rôznych cirkevných sviatkoch, no aj na návštevách v iných cirkevných zboroch, ako aj v zahraničí.

CD si môžete zakúpiť na Evanjelickom farskom úrade, Strečnianska 15, Bratislava-Petržalka. Eva Mihalčinová, členka zborového spevokolu