Zo zasadnutia Riadiaceho výboru ERC

17. 10. 2011 sa uskutočnilo posledné zasadnutie Riadiaceho výboru Ekumenickej rady cirkví v SR v tomto roku. Po spoločnej pobožnosti členov RV ERC v SR a zamestnancov Generálneho biskupského úradu ECAV sa všetci vzájomne predstavili.
Potom sa RV ERC v SR venoval jednotlivým bodom programu zasadnutia. Snáď najviac očakávané bolo definitívne schválenie Štatútu Ekumenickej pastoračnej služby v OS a OZ SR. Vďaka predsedovi ERC v SR, generálnemu biskupovi ECAV Milošovi Klátikovi, ktorý doviedol diskusiu ohľadom štatútu do zdarného konca, bol nakoniec tento štatút definitívne prijatý a následne schválený. Ďalej RV ERC v SR rozhodol o mieste a dátume konania ekumenických služieb Božích, ktoré sa uskutočnia 22. januára 2012 v pravoslávnom Chráme sv. apoštolov Petra a Pavla v Trebišove. Zástupca Cirkvi bratskej Štefan Markuš informoval prítomných o slávnostnom odhalení pamätníka Jánovi Roháčkovi v Starej Turej, a zároveň pozval aj ostatných k účasti na tomto akte. Predseda ERC v SR Miloš Klátik informoval prítomných o svojej účasti na inštalácii nového spišského biskupa. Na záver si RV ERC stanovil kalendár stretnutí v roku 2012. Predseda ERC v SR poprosil o záverečnú modlitbu predsedu BJB Jána Szöllösa.