Z októbrového zasadnutia RV ERC v SR

Dňa 12. októbra 2016 sa uskutočnilo ďalšie zasadnutie Riadiaceho výboru Ekumenickej rady cirkví v SR (RV ERC v SR). Po úvodnej pobožnosti v modlitebni GBÚ ECAV nasledovalo rokovanie RV ERC v SR podľa schváleného programu.
Zástupcovia členských cirkví schválili plán stretnutí RV ERC v SR v roku 2017. Predseda ERC v SR Miloš Klátik informoval prítomných o výsledkoch rokovania expertnej komisie pri Ministerstve kultúry SR v súvislosti s financovaním cirkví, ako aj o prijatí zástupcov Konferencie európskych cirkví na Ministerstva zahraničných vecí SR a u predsedu ERC v SR začiatkom júla 2017 pri príležitosti prebiehajúceho predsedníctva Slovenskej republiky v Rade Európy.

Posledným bodom programu bola pozvánka pre predstaviteľov cirkví na oslavy 10. výročia vzniku Ústredia ekumenickej pastoračnej služby v OS SR a OZ SR, ktoré sa uskutočnia 7. novembra 2016 vo Veľkom evanjelickom kostole v Bratislave.

Na záver zasadnutia RV ERC v SR sa pomodlil zástupca Evanjelickej cirkvi metodistickej Ľuboš Tagaj.