Z januárového zasadnutia RV ERC v SR

Na prvom zasadnutí v roku 2012 sa Riadiaci výbor Ekumenickej rady cirkví v SR (RV ERC) zišiel 12. 1. 2012. Po úvodnej pobožnosti v modlitebni GBÚ privítal členov RV ERC predseda ERC v SR Miloš Klátik, generálny biskup ECAV.
RV ERC sa venoval hlavne nadchádzajúcim ekumenickým službám Božím v pravoslávnom chráme v Trebišove 22. januára 2012, ich organizácii a programu. Účasť na nich potvrdili všetci zástupcovia členských cirkví združených v ERC v SR.

Dôležitým bodom programu bola otázka ďalšieho financovania cirkví u nás. RV si vypočul správu zástupcov ERC v expertnej skupine Ministerstva kultúry SR a uzniesol sa na tom, že ERC v SR bude pokračovať v rokovaniach až po skončení parlamentných volieb a v koordinácii s Konferenciou biskupov Slovenska. Na rokovaní odznela aj otázka umiestnenia súsošia Cyrila a Metóda na Hurbanovom námestí v Bratislave, ktorej sa bude ERC v SR zastúpená generálnym dozorcom ECAV na Slovensku naďalej venovať.

RV schválil finančnú podporu ERC v SR projektu „Nádej“, ktorý má pomôcť k účinnejšej resocializácii a motivovaniu k rozumnému využívaniu voľného času (športové aktivity) odsúdených mladistvých v ÚVTOS Sučany. Predkladateľom projektu je CČSH.

Na záver sa predseda ERC v SR poďakoval všetkým prítomným za účasť a modlitbou ukončil prvé tohtoročné zasadnutie RV ERC v SR.