Hostia z pravoslávnej cirkvi na GBÚ

Vladyka Rastislav, arcibiskup prešovský a Slovenska, Juraj, arcibiskup michalovsko-košický, a arcidekan pre okresy Prešov, Sabinov, Stará Ľubovňa a Vranov nad Topľou Michal Švajko navštívili 10. januára 2013 Generálny biskupský úrad v Bratislave.
Návšteva sa uskutočnila v nadväznosti na stretnutie predstaviteľov cirkví a náboženských spoločností prezidentom republiky. Na prijatí predstaviteľov Pravoslávnej cirkvi na GBÚ sa okrem generálneho biskupa Miloša Klátika zúčastnili aj generálny dozorca Imrich Lukáč a dištriktuálni biskupi Milan Krivda a Slavomír Sabol.

Témou stretnutia boli predovšetkým prípravy na oslavy 1150. výročia príchodu bratov Konštantína a Metoda na naše územie. Brat generálny biskup pozval zástupcov Pravoslávnej cirkvi na Slovensku na naše celocirkevné slávnosti, ktoré sa budú konať 5. júla 2013 na hrade Branč a v Podbranči. Zúčastnia sa na nich aj zástupcovia ďalších cirkví združených v Ekumenickej rade cirkví v SR, ako aj kresťania zo zahraničia, najmä z Českej republiky. Pravoslávna cirkev plánuje centrálne oslavy tohto významného výročia v máji.