Ekumenická pobožnosť na Úrade vlády SR

Dňa 22. septembra 2010 sa na Úrade vlády Slovenskej republiky, v niekdajšom letnom arcibiskupskom paláci, konala prvá ekumenická pobožnosť za prítomnosti predstaviteľov a zamestnancov Úradu vlády a zástupcov niektorých cirkví.
Liturgovali a duchovné príhovory predniesli: za Evanjelickú cirkev a. v. na Slovensku plk. Jaroslav Balocký, generálny duchovný Ústredia ekumenickej pastoračnej služby v OS SR a OZ SR, Mons. Ján Formánek, za Rímskokatolícku cirkev generálny vikár Bratislavskej arcidiecézy, za Gréckokatolícku cirkev Rastislav Čížik, farár v Bratislave, za Pravoslávnu cirkev protojerej Jozef Haverčák, dekan v Bratislave, a don Anton Srholec, predseda Konfederácie politických väzňov Slovenska.

Prítomných v Kaplnke Nepoškvrneného počatia Panny Márie privítalkancelár Ústredia ekumenickej pastoračnej služby Mgr. Ján Ondrejčin, ktorý bol koordinátorom pobožnosti. Pobožnosť tvorili duchovné piesne, obrad pokánia, čítanie z Božieho slova, prosby, modlitba Pána, apoštolské vyznanie viery a požehnanie.