SPK Myjavského seniorátu v Turej Lúke

V Turej Lúke sa 26. januára 2012 konala prvá tohtoročná seniorálna pastorálna konferencia (SPK) duchovných Myjavského seniorátu. S prednáškou na nej vystúpil generálny biskup Miloš Klátik.
Brat generálny biskup začal týmto stretnutím s duchovnými bratmi a sestrami sériu návštev jednotlivých seniorátov, ktorú má vo svojom programe každý rok s cieľom komunikovať s duchovnými o ich problémoch (od r. 2006 navštívil seniorálne pastorálne konferencie našich duchovných asi 25-krát, ako aj dištriktuálne a všeobecné pastorálne konferencie našej cirkvi).

Seniorálnu pastorálnu konferenciu uviedol duchovným slovom brat senior Juraj Šefčík. Po prednáške o mnohostrannej osobnosti Michala Miloslava Hodžu brat generálny biskup informoval prítomných o aktuálnych otázkach našej cirkvi, napríklad o novom návrhu Ministerstva kultúry SR na riešenie vzťahu medzi štátom a cirkvami, a odpovedal na otázky duchovných. Zaujímal sa i o život v Myjavskom senioráte a ďalšie otázky.

Po SPK Myjavského seniorátu sa brat generálny biskup zúčastnil aj na ďalších seniorálnych stretnutiach duchovných, kde prednášal o M. M. Hodžovi, financovaní cirkví a usporiadaní vzťahov medzi cirkvami a štátom: SPK Šarišsko-zemplínskeho seniorátu 6. februára, SPK Dunajsko-nitrianskeho seniorátu 9. februára a SPK Novohradského seniorátu 10. februára a SPK Liptovsko-oravského seniorátu 13. februára. Plánuje navštíviť aj pastorálne konferencie duchovných v ďalších seniorátoch ECAV.