Luteránska ekleziológia v Münsteri

Začiatkom júna sa v nemeckom Münsteri konal seminár na tému „Luteránska ekleziológia – jedna svätá, katolícka a apoštolská cirkev“.
Svojou prednáškou na tému „Apoštolicita cirkvi“ prispel generálny biskup ECAV na Slovensku Miloš Klátik.
Brat generálny biskup v prednáške poukázal na apoštolicitu z obsahovej stránky, rovnako ako aj na výzvy v súčasnosti. Apoštolicita z obsahovej stránky znamená predovšetkým svedčenie o tom, čo videli a počuli apoštoli.
Informoval aj o situácii v našej cirkvi, kde okrem iného uviedol, že Evanjelická cirkev a. v. na Slovensku je menšinová cirkev a v niečom je rovnaká, no v niečom iná ako sesterské cirkvi v zahraničí. V súčasnosti považujeme okrem iného za dôležitú službu pre rómsku skupinu obyvateľov. Brat generálny biskup informoval auditórium, že im venujeme pozornosť v rámci programu Misia do každej rómskej domácnosti, ktorý sa uskutočňuje v spolupráci s partnerskými nemeckými evanjelickými cirkvami.