Konferencia pracovníkov pre detské besiedky

V dňoch 31. júla až 1. augusta 2010 sa v MEMC Ichtys vo Veľkom Slavkove uskutočnila Konferencia pracovníkov pre detské besiedky s hlavnou témou Cirkev Božia škola. Zúčastnilo sa na nej 47 pracovníkov z rôznych miest celej cirkvi.
Na konferencii bol predstavený nový pracovný materiál na školský rok 2010/2011 – Cirkev Božia škola. Materiál vypracovali dobrovoľníci zodpovední za túto prácu v seniorátoch v spolupráci s pracovníkmi BÚ VD ECAV.

Hodnotnými prednáškami na témy Židovský vzdelávací systém, Apoštol Pavol a Peter – žiaci v Božej škole poslúžili doc. Ján Grešo, doc. ThDr. Sidonia Horňanová, PhD., a RNDr. Mgr. Adrian Kacian, PhD.

Do programu boli zahrnuté aj rôzne semináre s pedagogickou, psychologickou a kreatívnou tematikou.