Generálny biskup poďakoval P. Gabrišovi

Brat generálny biskup Miloš Klátik prijal 15. januára 2013 na GBÚ Pavla Gabriša v súvislosti s jeho odchodom z pozície interného redaktora Slovenského rozhlasu, aby mu poďakoval za dlhoročnú prácu pre cirkev.
Brat generálny biskup vyslovil Pavlovi Gabrišovi poďakovanie v mene celej Evanjelickej cirkvi augsburského vyznania na Slovensku za takmer dvadsaťročnú prácu v náboženskom vysielaní Československého a neskôr Slovenského rozhlasu, za všetko, čo vykonal pre šírenie dobrého mena Evanjelickej cirkvi augsburského vyznania na Slovensku, a predovšetkým na slávu Božiu. “Veľmi si vážime Vašu prácu v reláciách Ranné zamyslenia, Viera v živote, Cesty či Vašu službu pri vysielaní prenosov zo služieb Božích v rámci Kresťanskej nedele. Ďakujeme Vám, že ste svojimi reláciami dávali poslucháčom duchovnú posilu a formovali ste aj prostredníctvom nich ich myslenie, cítenie a zmysel pre kresťanské hodnoty,“ napísal brat generálny biskup v ďakovnom liste, ktorý mu na stretnutí odovzdal, a zaželal mu hojnosť Božieho požehnania v ďalších rokoch života.

Brat Gabriš si zaspomínal najmä na svoje pôsobenie v Redakcii náboženského vysielania Slovenského rozhlasu, ktorá bola súčasťou Slovenského rozhlasu v rokoch 1990 – 2006; z toho desať rokov v nej pôsobil ako vedúci redaktor. Jeho príjemný hlas sme počúvali v reláciách Ranné zamyslenia, Viera v živote, Cesty a neoceniteľné služby nám preukázal pri vysielaní prenosov z evanjelických služieb Božích v rámci relácie Kresťanská nedeľa.
Pavel Gabriš zostal externým pracovníkom Slovenského rozhlasu. Jeho skalní poslucháči sa naďalej môžu tešiť na jeho CESTY a možno aj iné relácie.