Americkí lektori na šk. rok 2015 − 2016

Na základe dohody medzi Evanjelickou luteránskou cirkvou v Amerike (ELCA) a Luteránskou cirkvou − Missourska synoda (LCMS) a Ministerstvom školstva SR každoročne prichádzajú dobrovoľní učitelia a pedagógovia na naše evanjelické školy, kde vyučujú vybrané predmety v anglickom jazyku.
Tento rok sme u nás privítali 7 nových lektorov; z predchádzajúceho roka zostali a svoje pôsobenie na ďalší rok si predĺžili 4 lektori. Konkrétne ide o bilingválne gymnáziá v Bratislave, Tisovci, Košiciach a Liptovskom Mikuláši.

V dňoch od 16. − 21. augusta sa Evanjelická bohoslovecká fakulta UK v Bratislave stala miestom stretnutia nových lektorov − tzv. orientačného týždňa, ktorý je prípravou na ich pôsobenie na evanjelických školách na Slovensku v novom školskom roku 2015/2016. Prípravný kurz viedli Claudia Nelson a Arden Haug z ELCA. Noví lektori sa oboznámili so životom v strednej Európe, s našou krajinou a s našimi zvykmi, so slovenským jazykom, ako aj s učebnými metódami a so školským systémom na Slovensku. Do svojho programu zaradili aj návštevu Generálneho biskupského úradu ECAV na Slovensku v Bratislave, kde ich prijala tajomníčka pre školy a náboženskú výchovu Daniela Veselá. O ECAV na Slovensku ich informovala tajomníčka pre zahraničie Lucia Martonová. Svoj orientačný týždeň ukončili službami Božími v aule EBF UK, na ktorých ich za ECAV na Slovensku srdečne pozdravil a na Slovensku privítal biskup Západného dištriktu Milan Krivda.

Všetkým, ktorí sa rozhodli pomôcť pri vzdelávaní našich žiakov, prajeme, aby Pán Boh požehnával ich prácu a aby im dával dostatok síl a múdrosti.