Zo švédskeho zápisníka 5 a 6

Prinášame pokračovanie zápiskov z duchovných cvičení našich bratov farárov a sestier farárok vo Švédsku.

Martin Šefranko | 18.8.2009

60 rokov samostatného CZ v Palúdzke

60. výročie samostatnosti cirkevného zboru Liptovský Mikuláš-Palúdzka si pripomenuli veriaci v nedeľu 9. augusta v evanjelickom kostole. Kázňou slova Božieho poslúžil brat generálny biskup Miloš Klátik.

-mk- | 17.8.2009

Ordinačný sľub zložilo deväť novokňazov

Vedomie, že kňazi sú povolaní byť služobníkmi a nie pánmi (Mt 25, 21 – 22), prijalo 9 novokňazov ECAV na Slovensku, ktorí 1. 8. 2009 v Ev. a. v. chráme v Leviciach zložili sľub, že budú plniť svoje poslanie a povolanie tak, ako ich k tomu zaväzuje Božie slovo, a svojou vierou, príkladným a bohabojným životom svoje poslanie i dosvedčovať.

| 8.8.2009

Rozlúčka s Helmutom Beckom

24. júla 2009 v Stuttgarte sa brat biskup ZD Milan Krivda v mene ECAV na Slovensku prihovoril vrchnému cirkevnému radcovi Ev. cirkvi vo Würtembersku Helmutovi Beckovi na slávnostnej rozlúčke pri príležitosti jeho odchodu do dôchodku.

-eš- | 4.8.2009

Absolventi kaplánskych skúšok

Na GBÚ v Bratislave 23. 7. 2009 úspešne absolvovalo kaplánske skúšky 10 kandidátov. Srdečne im blahoželáme a prajeme hojnosť Božieho požehnania pre prácu na vinici Pánovej. Ordinácia novokňazov sa uskutoční 1. 8. 2009 v Leviciach.

Daniela Veselá | 30.7.2009

Zo švédskeho zápisníka 3, 4

Ponúkame vám pokračovanie zápiskov o Švédskej cirkvi, ktoré vznikli počas duchovných cvičení našich bratov farárov vo Švédsku.

Martin Šefranko | 27.7.2009

Partnerská zmluva a Dohoda s Evanjelickou cirkvou v Chorvátskej republike

Predstavitelia ECAV na Slovensku a Evanjelickej cirkvi v Chorvátskej republike podpísali 24. júla 2009 na Generálnom biskupskom úrade v Bratislave Partnerskú zmluvu medzi Evanjelickou cirkvou v Chorvátskej republike a ECAV na Slovensku.

Edita Škodová | 24.7.2009

Lyon: reformovaní kritizovali jazykový zákon

Prinášame správu z posledných dvoch dní rokovania Konferencie európskych cirkví (KEK) v Lyone, kde sa zúčastnili brat generálny biskup M. Klátik a brat farár J. Ruman.

Ján Ruman | 22.7.2009

Kurz pre cirkevných hudobníkov

V prvé júlové dni pripravil Výbor cirkevnej hudby a hymnológie ECAV na Slovensku (za organizačný tím: Mgr. art. Katarína Juríková a Mgr. Jozef Havrila ml.) ďalší kurz pre kantorov a cirkevných hudobníkov.

Eva Kolesárová  | 20.7.2009

Z druhého dňa rokovania KEK

Valné zhromaždenie európskych cirkví sa koná každých 6 rokov. Cieľom tohto zhromaždenia predstaviteľov cirkvi je, samozrejme, okrem rozvíjania ekumenického dialógu, aj hodnotenie uplynulého obdobia a vízia pre budúcnosť.

Miloš Klátik, Ján Ruman  | 17.7.2009