Prípravy na Kirchentag Drážďany 2011

V Prahe sa 18. 8. 2010 konalo stretnutie prípravnej podskupiny „Partnerstvá“ na budúcoročný Kirchentag, ktorý sa uskutoční v Drážďanoch v dňoch 1. do 5. júna. Zúčastnia sa na ňom kresťania zo šiestich krajín Európy, čím nadviaže na Stretnutie kresťanov Bratislava 2008.

Marcela Kmeťová | 25.8.2010

Pietna spomienka KPVS v Leopoldove

21. 8. 2010 sa ako každý rok od roku 1999 stretli členovia Konfederácie politických väzňov Slovenska vo väznici v Leopoldove – symbole utrpenia politických väzňov. ECAV na Slovensku zastupovali J. Balocký, generálny duchovný Ústredia EPS v OS SR a OZ SR, a D. Chovanová, kaplánka v Hlohovci.

Peter Sandtner, KPVS | 24.8.2010

Rozlúčka s Dr. Helmutom Wesselym

Dr. Helmut Wessely, bývalý veľvyslanec Rakúskej republiky v SR, prišiel 6. augusta 2010 na Generálny biskupský úrad v Bratislave, aby sa osobne rozlúčil s generálnym biskupom Milošom Klátikom.

Edita Škodová | 6.8.2010

Návšteva z württemberskej diakonie

V dňoch 6. – 9. 8. 2010 sú na návšteve našej cirkvi predstavitelia Diakonického diela Evanjelickej krajinskej cirkvi vo Württembersku (Diakonisches Werk Württemberg, DWW) na čele s jeho riaditeľom Dietrom Kaufmannom.

Edita Škodová | 6.8.2010

Blahoželanie sestre Márii Harmanovej

Generálny biskup Miloš Klátik a pracovníci Generálneho biskupského úradu zablahoželali 2. 8. 2010 sestre Márii Harmanovej k požehnaným 80. narodeninám.

Edita Škodová | 3.8.2010

24. - 25. 7. 2010 - 5. a 6. deň VZ v Stuttgarte

Za nového prezidenta SLZ bol v Stuttgarte zvolený biskup Evanjelickej cirkvi v Jordánsku a Palestíne Munib A. Younan. Do Rady SLZ bol zvolený aj brat generálny biskup ECAV na Slovensku Miloš Klátik.

Marcela Kmeťová | 2.8.2010

Prvé zasadnutie novej Rady SLZ

V dňoch 28. – 29. 7. 2010 sa konalo zasadnutie novej Rady SLZ v Stuttgarte, ktorú viedol nový prezident SLZ biskup Dr. Munib A. Younan. Novozvoleným členom Rady SLZ je aj generálny biskup ECAV Miloš Klátik.

Marcela Kmeťová | 2.8.2010

Miloš Klátik rokoval s predstaviteľmi EÚ

Generálny biskup M. Klátik sa 19. 7. 2010 na pozvanie predsedu Európskej komisie J. M. Barrosa zúčastnil v Bruseli na výročnom stretnutí predstaviteľov európskych cirkví s vrcholnými predstaviteľmi Európskej únie.

Edita Škodová | 20.7.2010

Pohrebná rozlúčka s Jozefom Farkašom

Na poslednej ceste v tejto časnosti sme 15. júla 2010 odprevadili dlhoročného kantora CZ ECAV Bratislava brata Jozefa Farkaša. V Ev. a. v. kostole na Legionárskej ul. sa s ním rozlúčili členovia a farári CZ, zborový spevokol, ako aj dekan EBF UK O. Prostredník a generálny biskup M. Klátik.

Edita Škodová | 17.7.2010

Konferencia o kresťansko-židovských vzťahoch

V dňoch 10. – 13. júna 2010 sa v Budapešti konala výročná konferencia komisie Svetového luteránskeho zväzu pre skúmanie kresťansko-židovských vzťahov v Európe (Lutherische Europäische Komission Kirche und Judentum, LEKKJ). Našu cirkev na konferencii zastupoval prof. Juraj Bándy.

Juraj Bándy | 16.7.2010