Cena Leonarda Stöckela za rok 2016

V rámci seniorálneho stretnutia Liptovsko-oravského seniorátu k 500. výročiu reformácie, ktoré sa konalo v Partizánskej Ľupči v nedeľu 23. apríla 2017, bola odovzdaná Cena L. Stöckela Ing. arch. Ondrejovi Mrlianovi a prof. Ing. arch. Janke Krivošovej, PhD.

Daniela Veselá, tajomníčka pre školy a náboženskú výchovu, skoly(at)ecav.sk | 5.5.2017

Novoklenovčania mali slávnosť v Košiciach

„Kto mi dá sily k púti v ďalekú blaha ríš? Kto osvieti mi cestu...“ – touto piesňou (ES 520) sa koncom apríla pred 7o rokmi na Ukrajine lúčili evanjelici z Nového Klenovca s miestom, ktoré bolo ich domovom od roku 1827.

Eva Bombová, CZ ECAV Košice | 3.5.2017

Výstava Prenasledovaní za vieru v Banskej Bystrici o evanjelických farároch

V Thurzovom dome Stredoslovenského múzea (SSM) v Banskej Bystrici 11. 4. 2017 otvorili výstavu Prenasledovaní za vieru. Obsahuje príbehy evanjelických duchovných, ktorí sa dostali do nemilosti totalitného režimu v niekdajšom Československu. Výstava potrvá do 11. 6. 2017.

TASR 12. 4. 2017 | 19.4.2017

Veľký piatok v Kokave nad Rimavicou

Cirkevný zbor v Kokave nad Rimavicou prežil tohtoročný Veľký piatok v obzvlášť príjemnom ovzduší. Čítaním pašií nás potešili manželia - herci Alfréd a Ľudmila Swannovci z Bratislavy.

Katarína Mišanková, Kokava nad Rimavicou | 19.4.2017

Stretnutie žien a pôstny koncert v Petržalke

V 5. pôstnu nedeľu 2. apríla 2017 popoludní sa v CZ ECAV Bratislava-Petržalka konalo stretnutie evanjelických žien veľkej Bratislavy. Večer sa uskutočnil pôstny koncert petržalských spevokolov a teológov z EBF UK.

Viera Mariašová, CZ ECAV Bratislava-Petržalka | 5.4.2017

Celonárodná a celocirkevná spomienka na Jozefa Miloslava Hurbana v Beckove

Pri príležitosti 200. výročia narodenia Jozefa Miloslava Hurbana (1817 − 1888) sa 19. marca 2017 v Beckove uskutočnila celonárodná a celocirkevná spomienka na evanjelického farára a superintendenta, predsedu prvej Slovenskej národnej rady, významnej osobnosti evanjelickej cirkvi a slovenského národa.

Edita Škodová, tajomníčka pre mediálnu komunikáciu, media(at)ecav.sk | 27.3.2017

Zasadal Stály výbor Trojpartnerstva

V dňoch 22. – 23. marca 2017 sa v cirkevnom zariadení Berhäuser Forst vo Filderstadte pri Stuttgarte konalo riadne zasadnutie Stáleho výboru Trojpartnerstva.

Samuel Miško, tajomník GBÚ pre zahraničie, ausland(at)ecav.sk | 27.3.2017

Pohrebná rozlúčka s bratom farárom Mgr. Ladislavom Sokolom

V Evanjelickom kostole v Liptovskej Sielnici sa 4. marca 2017 uskutočnila pohrebná rozlúčka s bratom farárom Mgr. Ladislavom Sokolom, ktorý zomrel 28. 2. 2017 vo veku 95 rokov.

Edita Škodová, tajomníčka pre mediálnu komunikáciu, media(at)ecav.sk | 20.3.2017

Noví pracovníci vo väzniciach

V stredu 8. marca 2017 sa na Generálnom biskupskom úrade ECAV na Slovensku v Bratislave konal pohovor s novými uchádzačmi o duchovnú prácu v ústavoch na výkon trestu odňatia slobody a ústavy na výkon väzby.

Štefan Kiss, tajomník GBÚ pre vzdelávanie a misiu, misia(at)ecav.sk | 14.3.2017

Obnovený chrám Boží v Špaňom Poli

Slávnostná posviacka obnoveného Evanjelického a. v. kostola v Špaňom Poli sa uskutočnila v nedeľu 5. marca 2017. Posviacku vykonal generálny biskup Miloš Klátik; kázal brat farár Martin Michaelis z Nemecka.

Edita Škodová, tajomníčka pre mediálnu komunikáciu, media(at)ecav.sk | 9.3.2017