Intronizácia gréckokatolíckeho arcibiskupa Jána Babjaka

V Prešove sa 17. februára 2008 konala slávnosť na počesť povýšenia Gréckokatolíckej cirkvi na Slovensku na metropolitný stupeň a za arcibiskupa inštalovali metropolitu prešovského Jána Babjaka. Za ECAV na Slovensku sa na slávnosti zúčastnili generálny biskup Miloš Klátik, biskup ZD Milan Krivda, biskup VD Slavomír Sabol, emeritný biskup Ján Midriak, senior ŠZ seniorátu Ján Bakalár a riaditeľ BÚ VD Peter Ferenčík.

Tlačové oddelenie GBÚ, zdroj: TASR | 19.2.2008

Štyri stretnutia na GBÚ

Tento týždeň na GBÚ ECAV na Slovensku v Bratislave privítali viacerých hostí: v pondelok to boli zástupcovia médií, v utorok nás svojou návštevou poctili niektorí ústavní činitelia (pozri tu), v stredu sa so zástupcami STV a SRo stretli duchovní z CZ, odkiaľ sa týchto médiách budú v tomto roku vysielať služby Božie, a vo štvrtok k nám zavítal predstaviteľ Reformovanej cirkvi v Rakúsku brat Johannes Wittich.

Edita Sabolíková | 19.2.2008

Stretnutie s ústavnými činiteľmi

V utorok 5. februára 2008 sa uskutočnilo stretnutie Predsedníctva ECAV na Slovensku a predsedníctiev oboch dištriktov s členmi vlády a poslancami NR SR z radov evanjelikov. Toto stretnutie má už svoju tradíciu.

Edita Sabolíková | 18.2.2008

Generálne presbyterstvo zasadalo

Po prvýkrát v tomto roku zasadalo Generálne presbyterstvo ECAV na Slovensku (GP) 1. februára 2008 na Biskupskom úrade Západného dištriktu vo Zvolene. Okrem pravidelnej správy o plnení uznesení medzi jednotlivými zasadnutiami bola na programe aj sumárna kontrola plnenia uznesení za rok 2007

Ružena Škottová, tajomníčka Synody a GP | 18.2.2008

Novoročné stretnutie cirkví s premiérom

Premiér Slovenskej republiky Róbert Fico prijal 24. januára 2008 predstaviteľov cirkví a náboženských organizácií na Slovensku na tradičnom novoročnom stretnutí v priestoroch Úradu vlády SR v Bratislave. Za ECAV na Slovensku sa na stretnutí zúčastnili generálny biskup Miloš Klátik a dištriktuálni biskupi Milan Krivda a Slavomír Sabol.

Edita Sabolíková | 6.2.2008

Slovenský biskup asistoval pri inštalácii rakúskeho biskupa

Január 2008 vojde do histórie evanjelickej luteránskej cirkvi v Rakúsku ako mesiac, v ktorom bol do úradu biskupa slávnostne inštalovaný Michael Bünker. Tento dátum je však rovnako dôležitý aj pre Evanjelickú cirkev a. v. na Slovensku. Pri inštalácii totiž po prvýkrát asistoval slovenský evanjelický generálny biskup – Miloš Klátik.

M. Kováčiková, EPST | 1.2.2008

Oficiálna návšteva v Bavorsku

Generálny biskup ECAV na Slovensku Miloš Klátik sa včera, 23. januára 2008, vrátil z oficiálnej návštevy Evanjelicko-luteránskej cirkvi v Bavorsku, ktorá sa uskutočnila na pozvanie biskupa Johannesa Friedricha, ktorý je zároveň vedúcim biskupom VELKD (Spojenej evanjelicko-luteránskej cirkvi v Nemecku).

Tlačové oddelenie GBÚ ECAV na Slovensku | 25.1.2008

Rozlúčka s apoštolským nunciom

Generálny biskup Miloš Klátik prijal oficiálne pozvanie na rozlúčkovú recepciu s apoštolským nunciom Mons. Henrykom Józefom Novackým, ktorá sa konala 8. januára 2008 na Apoštolskej nunciatúre v Bratislave.

Tlačové oddelenie GBÚ  | 16.1.2008

Novoročné prijatie u prezidenta republiky

Prezident Slovenskej republiky Ivan Gašparovič s manželkou Silviou 8. januára 2008 prijali v Prezidentskom paláci v Bratislave predstaviteľov cirkví a náboženských spoločností v SR na tradičnom novoročnom stretnutí. Za ECAV na Slovensku boli pozvaní generálny biskup ECAV Miloš Klátik a biskup ZD ECAV Milan Krivda.

Tlačové oddelenie GBÚ  | 15.1.2008

Superintendent Paul Weiland na GBÚ

Predstaviteľ Rakúskej evanjelickej cirkvi augsburského vyznania superintendent Dolného Rakúska Paul Weiland navštívil 20. decembra 2007 Generálny biskupský úrad v Bratislave a hovoril s generálnym biskupom ECAV Milošom Klátikom.

Edita Sabolíková | 8.1.2008