„In memoriam 50” J. V. Hroboňa

V Písme svätom sa píše: „Spomínajte na svojich vodcov…“ V Rimavskej Sobote sme si pripomenuli službu evanjelického farára Jána Vladimíra Hroboňa, ktorý slúžil v našom cirkevnom zbore od roku 1949 až do svojej smrti v roku 1965.
Na J. V. Hroboňa mnohí spomínajú ako na húževnatého a charizmazického kazateľa, ktorý stmeľoval dve národnosti a evanjeliom pokoja vštepoval a rozosieval pokoj, mier, trpezlivosť do sŕdc svojich poslucháčov. Nerobil rozdiely ani výnimky, preto v slovensko-maďarskom dvojjazyčnom cirkevnom zbore v Rimavskej Sobote zavládol duch pokory a skromnosti.

Hosťujúcim kazateľom bol brat farár Ján Hroboň, liturgovali Ľudovít Hroboň a Martin Dudáš, maďarskú časť mala sestra farárka Viktória Lisáková. Na záver sa prihovoril syn nebohého brata farára Miloš Hroboň z Prahy, ktorý sa veľmi rád vracia so svojimi blízkymi do Rimavskej Soboty. Po službách Božích rozpomienka pokračovala na cintoríne v Rimavskej Sobote, kde je brat farár J. V. Hroboň pochovaný.

Sme veľmi radi, že ani po mnohých rokoch nezapadne prachom a nevybledne spomienka na službu a prácu našich evanjelických farárov.