Zo stretnutia kaplánov s biskupom ZD

Na Biskupskom úrade Západného dištriktu vo Zvolene sa 18. 11. 2015 uskutočnilo stretnutie biskupa Západného dištriktu Milana Krivdu s piatimi kaplánmi pôsobiacimi v rôznych zboroch a seniorátoch ZD ECAV na Slovensku.
Sú to Soňa Pichnarčíková, Jaroslav Jurko, Ján Tóth, Michal Meliško a Milan Bartko.

Po privítaní brat biskup poslúžil krátkou pobožnosťou. Na naše stretnutie bola pozvaná aj sekretárka a pokladníčka BÚ ZD Anna Martišková, ktorá nám vysvetlila formu, štýl úradných a služobných listov, korešpondencie, ako aj správne vypĺňanie cestovných príkazov. Oboznámila nás s najčastejšími chybami, ktoré sa vyskytujú, a s tým, ako im predchádzať.

Ďalším bodom programu bolo predstavenie našej práce v cirkevných zboroch a seniorátoch ZD, v ktorých slúžime. Brat biskup nás so záujmom vypočul a informoval sa o našej službe a o problémoch, ale aj o radostiach, s ktorými sa každodenne stretávame. Počas spoločného obeda nám brat biskup priblížil svoje úlohy, povinnosti a pracovné cesty, ktoré mu z jeho úradu vyplývajú.

Po obede sme ešte strávili spoločné chvíle pri vzájomných rozhovoroch. Brat biskup nás upozornil na chyby, ktorých sa máme v službe vystríhať, a citlivé veci, ktoré si cirkevníci pozorne všímajú. Boli sme vďační, že sa s nami brat biskup podelil o cenné rady a skúsenosti, čo prospeje aj nášmu duchovnému rastu a našej službe v cirkvi. Nakoniec sme sa pomodlili Modlitbu Pánovu Otče náš a apoštolským požehnaním od brata biskupa sme zakončili toto spoločné stretnutie.

Ďakujeme bratovi biskupovi ZD Milanovi Krivdovi, ktorý si na nás, kaplánov, našiel čas vo svojom plnom pracovnom programe, ale aj ostatným pracovníkom BÚ ZD vo Zvolene, ktorí toto stretnutie pripravili. Predovšetkým ďakujeme Pánu Bohu, že nás ochraňoval na cestách a požehnával po celý deň.