Zborový deň na Zaježovej 2013

Zborový deň na Zaježovej sa konal prvú septembrovú nedeľu ako vyvrcholenie letných aktivít, ktoré sa počas prázdnin konali v CZ. Je to deň, keď sa tradične stretnú všetky vekové kategórie od najmladších po najstarších a strávia spoločne jeden deň mimo Pliešoviec.
Už viac rokov sa na zborovom dni nestretávajú iba cirkevníci z Pliešoviec, ale vždy sa spoja s nejakým CZ. Tentoraz to bol CZ Dobrá Niva, ktorý síce nie je v našom senioráte, ale od Pliešoviec je vzdialený iba 7 km. Že to bol výborný nápad pozvať si tento CZ, bolo jasné už od rozdelenia organizačných vecí. Všetko s Božou pomocou dopadlo tak, ako sme mnohí očakávali.

Vyše 160 cirkevníkov z oboch CZ privítala domáca sestra farárka z Pliešoviec Katarína Kmecová a predspevom Najsvätejší začala služby Božie. Príhovorom k Večeri Pánovej povzbudila prítomných sestra Jarmila Zajíčková, námestná farárka na mieste seniorálnej kaplánky ZVS. Počas služieb Božích mali deti pripravený osobitný program v bývalej škole, ktorý pre ne pripravili mládežníčky z CZ Dobrá Niva. Po skončení služieb Božích nasledoval obed - výborný guľáš, zákusky..., ktorý nachystali cirkevníci a všetkým chutil.

Po chutnom obede a vzájomných rozhovoroch, prechádzke v lone krásnej prírody sa začal o 14.00 hod. poobedňajší program, ktorý otvorila sestra farárka Kmecová a prítomní zaspievali pieseň z ES 474 - Skala vekov... Potom zaznela báseň Návšteva od Martina Rázusa v podaní mládežníčky z Dobrej Nivy Zuzany Smutnej. Aj ďalšie minúty patrili CZ Dobrá Niva, a to konkrétne detskému spevokolu, ktorý zaspieval tri piesne pod vedením sestry farárky Zajíčkovej. Spev vystriedal brat farár Jozef Grexa z prednáškou Naše vzťahy a Trojica Svätá, v ktorej viackrát zdôraznil, kto tvorí vzťah – Ja, Ty, On – ja, blížny a Pán Boh. Spevokol z CZ Pliešovce zaspieval tri piesne a potom sa opäť k slovu prihlásil CZ Dobrá Niva s pásmom básní. Vážne chvíle vystriedala prezentácia zborových akcií CZ Pliešovce, kde sa mnohí zasmiali na vydarených fotkách z podujatí, ktoré sa konali nielen v CZ, ale aj v senioráte. Zborový deň cirkevných zborov Pliešovce a Dobrá Niva ukončila domáca sestra farárka poďakovaním všetkým a modlitbou. Zatiaľ čo dospelí trávili poobedňajší čas v kultúrnom dome, deti opäť mali svoj program.

Iste aj tohtoročný zborový deň zanechá v mysliach mnohých zúčastnených na dlhý čas krásne spomienky. Už teraz sa tešia na ten nasledujúci zborový deň v roku 2014.