Trenčianske Stankovce darovali krv

Cirkevný zbor ECAV Trenčianske Stankovce v spolupráci s Národnou transfúznou stanicou Trenčín, ponúkol prvýkrát v piatok 28. marca 2014 v zborových priestoroch možnosť zapojiť sa do darovania krvi.
Túto akciu mohli podporiť a podporili ľudia bez rozdielu vierovyznania. Všetci vieme, že tejto vzácnej tekutiny je málo a mnoho ľudí ju potrebuje. Aj takýmto spôsobom sme chceli vyjadriť rodinám z nášho cirkevného zboru, ale aj iným, ktorí majú svojich blízkych v nemocniciach a boli, respektíve čakajú na operačný zákrok, podporu v ich ťažkej situácii.

Na odbere sa spolu zúčastnilo 29 ľudí, čo bolo pekným prejavom záujmu o pomoc pre tých, ktorí ju potrebujú. Po jej sme sa dohodli na ďalšom pokračovaní v darcovskej činnosti. Počas odberu prišla darcom milá návšteva - deti z miestnej materskej školy , ktoré si pripravili pásmo pod vedením svojich pani učiteliek. Deti sa mohli pozrieť, ako sa vykonáva odber. Veľkej obľube sa tešila sanitka, ktorú si mohli pozrieť a od pracovníkov NTS si vypočuli mnoho zaujímavostí o význame darovania krvi.

Ďakujeme všetkým, ktorí prišli na túto akciu - či už ako skúsení darcovia, alebo prvodarcovia, ako aj tým, ktorí ju organizačne pomohli zabezpečiť a tešíme sa, že v tomto projekte budeme pokračovať .