Stretnutie rodín HOS v Teranoch

V prvú nedeľu po Veľkej noci 23.apriIa 2017 o 15 hodine sa stretli v Teranoch rodiny z Hontianskeho seniorátu. Podujatie moderovala sestra seniorálna dozorkyňa Miroslava Balková.
Prítomných bratov a sestry privítal brat zborový dozorca Pavel Martinovic. V modlitbe vyprosil pre rodiny požehnanie brat zborový farár Mgr. Dušan Hučka. Krátku históriu o terianskom chráme Božom predniesla pani učiteľka Janka Keľhová. Po piesni č. 614 prednáškou na tému „Biblické zdôvodnenie výchovy" poslúžil brat zborový kaplán Mgr. Milan Bartko z Devičia. V druhej časti prednášky „Nástrahy výchovy" brat konsenior Mgr. Miroslav Dubek poukázal na problémy spojené s výchovou deti v súčasnosti. Vyjadril obdiv a ocenil úsilie rodičov, pedagógov, kňazov a všetkých tých, ktorí sa podieľali na výchove a edukácii deti. Program stretnutia spestrili deti z nášho cirkevného zboru básňami a piesňou.

Po ukončení programu deti odišli do kultúrneho domu, kde sa venovali prácam v tvorivej dielni pod vedením sestry poddozorkyne Magdy Žlnkovej. Vystúpil aj zborový spevokol pod vedením sestry kantorky Martiny Martinovicovej. Pod názvom „Vyšívaná história” predstavila ručne vyšívané gobelíny z príležitosti 500. výročia reformácie sestra diakonka Anna Gabčanová z Ladzian. V diskusii vystúpil brat kurátor Milan Ďurička z Dudiniec, ktorý hovoril o zážitkoch zo zájazdu do Fínska a Juhoslávie. Páčila sa mu výchova a správanie tamojších deti. Záverečnú modlitbu predniesol a požehnanie udelil brat konsenior Mgr. Miroslav Dubek.

Po milom stretnutí v Božom chráme sa účastníci odobrali do kultúrneho domu, kde bolo občerstvenie, prichystané šikovnými rukami sestier z nášho cirkevného zboru. Ďakujeme vnútromisijnému výboru a všetkým, ktorí sa podieľali na príprave tohto stretnutia. Nadovšetko však ďakujeme Pánu Bohu, ktorý nám doprial obohacujúce a podnetné chvíle. Dúfame, že sa v takomto hojnom počte stretneme aj o rok.