Slávnostné služby Božie v Drietome

Na slávnostných službách Božích 9. 11. 2014 sme si s veriacimi v Drietome pripomenuli 65. výročie posviacky nášho chrámu Božieho v Drietome. Pri tejto milej a radostnej príležitosti nám kázňou slova Božieho poslúžil dôstojný brat generálny biskup Miloš Klátik.
Liturgiou poslúžili vznešený brat konsenior Ján Ochodnický, domáci zborový brat farár Ján Bunčák, bývalí kapláni v trenčianskom cirkevnom zbore, ktorého filiálkou je Drietoma, Jana Juššíková a Ján Sadloň aj súčasný námestný farár na kaplánskom mieste Dušan Vaňko. Služby Božie sme využili aj na to, aby sme bratovi zborovému farárovi Jánovi Bunčákovi zagratulovali k okrúhlemu jubileu a k 50. narodeninám popriali veľa Božieho požehnania a pomoci v ďalšej službe.

Slávnosť bola o to radostnejšia, že sme ju mohli slúžiť v novoopravenom chráme, ktorý ešte zvnútra i zvonku vonia novotou. Dôstojný brat generálny biskup nám v kázni slova Božieho okrem iného pripomenul históriu chrámu a poznamenal, že v chráme Božom, pri ktorého oprave veriaci priložia ruku k dielu, sa aj lepšie cítia, čo sme mohli pocítiť aj na týchto službách Božích. Brat zborový dozorca Milan Samák vyjadril svoj sen, aby v tomto chráme Božom raz znovu zaznel zvuk organa, keďže nám zatiaľ ako sprievodný nástroj slúži syntetizátor. Spevom nás povzbudila mládež a zborový spevokol Zvon.

Po slávnostných službách Božích prítomných čakalo pred chrámom bohaté občerstvenie, ktoré pripravili cirkevníčky z Drietomy, a potom slávnostný obed v kultúrnom dome. Aj tento požehnaný deň pre nás znamenal veľa. Mohli sme sa v ňom obzrieť späť, hodnotiť, radovať sa, no i prijať nové výzvy, avšak všetko s vďakou nášmu Spasiteľovi Pánovi Ježišovi Kristovi, ktorý prišiel hľadať a spasiť, čo bolo zahynulo (L 19, 10).