Piešťanci boli v Uherskom Hradišti

Cirkevníci z CZ ECAV Piešťany navštívili 11. 9. 2016 partnerský cirkevný zbor v Uhorskom Hradišti. Cestou sa zastavili v Múzeu Jana Amosa Komenského v Uhorskom Brode, kde si priblížili život a dielo tohto učiteľa národov a biskupa Jednoty bratskej.
V Uhorskom Hradišti nás privítali v modlitebni Českobratskej cirkvi evanjelickej, kde sme sa spolu pomodlili, pohostili a zotrvali vo vzájomných rozhovoroch. Popoludní sme mali možnosť pozrieť si pamiatky mesta, počúvať ľudovú hudbu v podaní viacerých kapiel, ktoré práve v ten deň spríjemňovali atmosféru v meste. Absolvovali sme aj výlet loďou po rieke Morave.

Podvečer sme sa zúčastnili na ekumenických službách Božích na nádvorí bývalej väznice, kde boli väznení politickí väzni. Niektorí z nich alebo ich potomkovia boli aj osobne prítomní. Bol to hlboký zážitok práve v takýchto priestoroch počúvať Božie slovo, kde sa udiali mnohé krivdy a prenasledovania aj pre vieru. Tento deň nás utvrdil vo viere v Pána Boha a rozhojnil vo vzájomnej láske.