Päť rokov spevokolu Krédo a zborový deň v Diakovciach

V evanjelickej modlitebni v Diakovciach sa v poslednú májovú nedeľu konal jubilejný koncert pri 5. výročí založenia speváckeho zboru Krédo. Dňa 19. júna 2016 sa tu uskutočnil zborový deň za účasti hostí z cirkevného zboru Dobrá Niva.
Zbor Krédo pravidelne vystupuje na slávnostných službách Božích a podujatiach na pôde CZ i na každoročnej prehliadke spevokolov Dunajsko-nitrianskeho seniorátu. Po dvakrát sa zúčastnil Festivalu chrámovej piesne ZD ECAV vo Zvolene, kde sa v minulom roku umiestnil v zlatom pásme. Jeho repertoár tvoria rôzne jedno- až štvorhlasné úpravy duchovných piesní od rôznych autorov. V súčasnosti má 17 členov. V programe zaznelo 21 skladieb, všetky okrem jednej spievané a capella. Modlitebňou sa niesli piesne vianočné, veľkonočné, oslavné, spirituály... Koncert konferovala Liliana Vyskočová. Námestná farárka Zora Tuláková sa v modlitbe poďakovala Pánu Bohu za to, že nás sprevádzal počas 5-ročnej činnosti a dával nám zdravia a sily nacvičovať nové piesne, spievať ich na chválu Božiu a i takýmto spôsobom sa priznávať k Nemu a šíriť Kristovo evanjelium. Veľký potlesk a poďakovanie patrilo sestre dirigentke Kataríne Bosákovej za jej čas, obetavosť a trpezlivosť pri nácvikoch. Na záver plnú modlitebňu spevokol vyprevadil piesňou Nech ťa požehná od Ivana Valentu. Všetci prítomní mohli pri východe modlitebne ochutnať zo slávnostnej torty.

Spevokol Krédo sa prezentoval aj na zborovom dni v Diakovciach, ktorý sa konal dňa 19. júna 2016 za účasti pozvaných hostí z cirkevného zboru Dobrá Niva. Zvesťou slova Božieho poslúžila zborová farárka z Dobrej Nivy Jarmila Zajíčková. Po kázni predstavila svoj domáci cirkevný zbor, jeho históriu a súčasný zborový život. Po spoločných službách Božích sa pokračovalo na farskom dvore spoločným obedom hostí aj domácich viery. Toto stretnutie malo zastúpenie všetkých vekových kategórií. Pre deti bola prichystaná súťaž a pre dospelých bol pripravený biblický kvíz s možnosťou vyhrať kresťanskú literatúru. Spoločenstvo utužil spev kresťanských piesní všetkých prítomných.