Nemecký partnerský seniorát v Rimave

Koncom mája navštívili Rimavský seniorát kňazi, učitelia a kantori z partnerského seniorátu Evanjelickej cirkvi stredného Nemecka, zo superintendentúry Arnstadt − Ilumenau.
Pre hostí bol pripravený bohatý štvordňový program. Navštívili Evanjelickú základnú školu v Rimavskej Sobote. Stretli sa s presbyterstvom evanjelického cirkevného zboru v Klenovci. Neobišli ani klenovskú priehradu. Spoznávali krásu stredovekej nástennej maľby, ako aj vzácne hnuteľné kultúrne dedičstvo v Rimavskom Brezove a Rimavskej Bani.

Nakoniec sa s kňazmi Rimavského seniorátu zhromaždili pri stole Pánovom, aby spoločne prijali telo a krv Kristovu. Večeru Pánovu prislúžila kňazom seniorka Angelika Greim Harland. Zaujímavým spestrením programu bola spoločná pastorálna konferencia, kde sa kňazi navzájom predstavili a povedali aspoň jednu zábavnú príhodu z duchovnej služby.

Vedenie Rimavského seniorátu ďakuje pani učiteľke Ortrud Stupkovej, ako aj doktorandovi Radimovi Pačmárovi za prekladanie a sprevádzanie hostí počas celého programu.