Na SPK poďakovali D. Germanovi

Novembrová seniorálna pastorálna konferencia v Rimavskom senioráte bola plná dojatia a vďaky. Do spoločenstva kňazov zavítal brat biskup ZD Milan Krivda, aby spoločne poďakovall bratovi farárovi Dušanovi Germanovi za jeho dlhoročnú službu v Rimavskom senioráte vo funkcii seniora.
Brat farár Dušan German 31. októbra 2015 odišiel do dôchodku. Tým sa ukončila i jeho seniorská funkcia, ktorú v Rimave zastával 24 rokov. V histórii Rimavského seniorátu bol v poradí štvrtým seniorom, ktorý zároveň v tejto funkcii pôsobil najdlhšie.

Brat biskup ZD Milan Krivda vyzdvihol príkladnú službu brata farára Dušana Germana v cirkevnej i spoločenskej oblasti. Brat farár sa osvedčil ako verný služobník v časoch pokojných i nepriaznivých pre cirkev. Svoju lásku k Pánu Bohu dokázal pri práci s dospelými, ako aj s deťmi a mládežou, ktorých spoločenstvá a stretnutia sa obnovili po roku 1989 aj v Rimavskom senioráte. Brat Dušan vzorne viedol nielen seniorát, ale aj svoj dom v zmysle slov apoštola Pavla: Kto stojí na čele „má si dobre spravovať dom a deti udržiavať v poddanosti so všetkou dôstojnosťou“ (1Tim 3, 4). Svojím každodenným životom, úprimnou vierou a vernou službou robil dobré meno evanjelickej cirkvi v senioráte, ako aj mimo neho.

Kňazi Rimavského seniorátu ďakujú Pánu Bohu za svojho bývalého seniora Dušana Germana, za to, že ho postavil do ich neľahkého prostredia a že skrze jeho dary mohli prijať mnoho požehnania nielen do svojich osobných životov, ale aj do životov cirkevných zborov v Rimavskom senioráte.