Misijné podujatie v Rimavskej Sobote

V pôstnom čase sme prežili v našom cirkevnom zbore v Rimavskej Sobote krásne a neopakovateľné chvíle. Privítali sme medzi sebou vzácnu návštevu − brata Allana Bucháneka z Texasu.
Misijné podujatie sa konalo v našom chráme Božom. Otvoril ho spevokol z nášho cirkevného zboru dvoma piesňami. Brat Allan, ktorý je po starých rodičoch českého pôvodu, ale po česky nevie, preto tlmočil brat Róbert Astaloš, sa podelil o svedectvo zo svojho života, o tom, ako prežil stretnutie so svojím Spasiteľom, ktorý naňho čakal celých 19 rokov. Ich stretnutie bolo zvláštne. V živote brata Allana došlo najprv k nešťastnej autohavárii, kde jeho telo pri zhorelo na 60 % a nemal šancu na prežitie. Ale Pán Boh mal s ním celkom iné plány. Dodnes zvestuje slovo Božie a je verným svedkom svojho Pána aj po tejto tragédii, keď sa ho všetci blízki zriekli, ale Boh sa ho nezriekol. Toto svedectvo viery bolo veľmi silné. Sme radi, že sme si ho vypočuli. Nech nás povzbudzuje v pôstnom čase, aby sme sa pripravili na veľkonočné udalosti.

Viac o živote nášho cirkevného zboru nájdete na www.ecavrs.sk.