Inštalácia v Lučenci a strom reformácie

Prvá nedeľa po Veľkej noci 12. apríla 2015 bola radostnou udalosťou v živote Cirkevného zboru ECAV Lučenec. Na slávnostných službách Božích bol inštalovaný nový zborový farár Mgr. Ľudovít Hroboň.
Do úradu boli uvedení aj noví funkcionári cirkevného zboru: zborový dozorca Stanislav Karman, zborová poddozorkyňa MUDr. Sylva Pauerová a kurátor pre fíliu Fiľakovo Jozef Pán. Do úradu ich uviedol brat senior Novohradského seniorátu Ivan Mucha. Slávnostným kazateľom bol Ján Hroboň z CZ ECAV Dúbravka. K radostnému priebehu služieb Božích prispeli hudobným sprievodom brat kantor Peter Šinka v sprievode trubkárov a tympanistu, hudobná kapela z CZ ECAV Dúbravka, spevokol z Lučenca a deti s mládežou.

Po službách Božích bol v areáli kostola pred zborovým domom brat senior Ivan Mucha polial novovysadený Strom reformácie. Je ním céder libanonský darovaný firmou p. Búta Evergreengarden z Bratislavy. Veríme, že dorastie do impozantných rozmerov a bude pripomínať 600. výročie martýria Jána Husa, ako aj reformačný odkaz viery evanjelikom v Lučenci, ako pripomenul seniorálny dozorca Ing. Ján Dobšinský.